Agjencia Zhurnal.mk.

Kasami fillon me rrënimin e objekteve pa leje në Kodrën e Diellit

Tetovë, 31 tetor – Kryetari i komunës së Tetovës, Bilall Kasami, sot njoftoi se kanë vazhduar me çlirimin e vendeve të uzurpuara dhe rrënimin e objekteve të ndërtuara pa leje në zonën e Kodrës së Diellit, informon Zhurnal.

 

Sipas njoftimit të Kasamit, ligji vlenë për të gjithë dhe nuk do të kursehet askush.

“U zotuam që para marrjes së mandatit, se do ta ç’lirojmë qytetin nga uzurpatorët të cilët kanë uzurpuar hapësirat publike, thuajse në çdo pjesë të qytetit. Andaj, sot në Kodër të Diellit, Inspektoriati komunal ka kryer aksionin për lirimin e hapësirave publike, duke vazhduar me prishjen e ndërtimeve pa leje e që kanë dhënë një pamje të keqe kësaj zone, pra qendrës turistike.

Komuna e Tetovës nuk do të kursej askënd. Ligji do të vlejë për të gjithë. Nuk do të tolerojmë ndërtimet pa leje e as uzurpimet e hapësirave publike. Qyteti është i të gjithëve e jo vetëm i të fortëve. Apelojmë tek të gjithë qytetarët që ndërtimet e tyre t’i ndërtojnë sipas gjitha procedurave, konform ligjeve dhe rregullorëve”, ka bërë të ditur kryetari i komunës së Tetovës, Bilall Kasami./Zhurnal.mk

REND, SIGURI dhe LIGJ U zotuam që para marrjes së mandatit, se do ta ç'lirojmë qytetin nga uzurpatorët të cilët kanë uzurpuar hapësirat publike, thuajse në çdo pjesë të qytetit. Andaj, sot në Kodër të Diellit, Inspektoriati komunal ka kryer aksionin për lirimin e hapësirave publike, duke vazhduar me prishjen e ndërtimeve pa leje e që kanë dhënë një pamje të keqe kësaj zone, pra qendrës turistike. Komuna e Tetovës nuk do të kursej askënd. Ligji do të vlejë për të gjithë. Nuk do të tolerojmë ndërtimet pa leje e as uzurpimet e hapësirave publike. Qyteti është i të gjithëve e jo vetëm i të fortëve. Apelojmë tek të gjithë qytetarët që ndërtimet e tyre t'i ndërtojnë sipas gjitha procedurave, konform ligjeve dhe rregullorëve.Aksioni vazhdon! 💪🏻#përTETOVËNtonë ❤️~ ~ ~ ~ ~ ~РЕД, БЕЗБЕДНОСТ и ЗАКОНПред преземањето на мандатот ветивме дека ќе го ослободиме градот од узурпаторите кои ги узурпираат јавните површини, речиси во секој дел од градот. Денеска на Попова Шапка Општинскиот инспекторат ја спроведе акцијата за ослободување на јавниот простор, продолжувајќи со уривање на градби кои се без дозвола и му даваат лош изглед на овој туристички центар.Општина Тетово нема да поштеди никого. Законот ќе важи за сите. Нема да толерираме неовластени градби или узурпација на јавни површини. Градот им припаѓа на сите, не само на силните. Апелираме до сите граѓани да ги градат своите објекти според сите процедури, согласно законите и прописите.Акцијата продолжува! 💪🏻#занашетоТЕТОВО ❤️

Posted by Bilall Kasami on Monday, October 31, 2022

Related posts

Ahmeti për Vecernji: UÇK-së ishte e pastër dhe e njejta është vërtetuar në shumë procese ndërkombëtare

Redaksia

Në UT u mbyll afati i tretë i regjistrimit për vitin akademik 2021/22

D V

Rekomandimet e KSI-së/ Qeveria do të vendosë në seancën e ardhshme

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More