Agjencia Zhurnal.mk.

Kasami e konfirmon: Nuk do të shkoj në takim të liderëve, qëllimi është të shpëtohet BDI-ja

Shkup, 7 nëntor – Në konferencën për media nga Lëvizja BESA, kreu Bilall Kasami tha se nuk do të merr pjesë në takimin e liderëve që do të mbahet sot në Kuendin e Maqedonisë së Veriut.

 

“Ky takim i thirrur nga Kovaçevski është formalitet dhe metodë për ta shpëtuar BDI-në e cila duhej të raporton në Tryezën e përbashkët për Deklaratën e përbashkët e partive politike shqiptare, ne nuk do të marrin pjesë në takim” – tha Bilall Kasami.

Ndryshe sot mbahet takimi i liderëve i cili fillon në ora 12:00 ku pjesëmarjen e kanë konfirmuar Mickoski, Ali Ahmeti dhe Taravari.

Kurse Apasiev nga E Majta dje tha nuk do të shkojë në takim.

PRESS – KONFERENCË E LËVIZJES BESA

Lëvizja Besa vendos se a do të merr pjesë në takimin e liderëve të thirrur nga Kovaçevski

Posted by Klan Macedonia Television on Monday, November 7, 2022

Related posts

Kovaçevski: Qëndrojmë maksimalisht të përkushtuar parimeve të qeverisjes së hapur

Z.H

Osmani-Saracin: Marrëdhënie të qëndrueshme partneriteti me Gjermaninë

Z.H

Qeveria e miratoi Programin për reforma ekonomike 2022 – 2024

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More