Agjencia Zhurnal.mk.

Kasami dhe Pajaziti përkujtuan ditën e shëndetësisë me thirrje për kujdes shëndetësor

Tetovë, 7 prill – Kryetari komunës së Tetovës , Bilall Kasami sot në ditën ndërkombëtare të shendetësisë u takua me U.D drejtorin e shkollës së mesme të mjeksisë në Tetovë sëbashku me mxënesit dhe administratën e kësaj shkolle duke bërë thirrje për ndërgjegjsim dhe kujdes më të madh për shendetin duke kujtuar dy vitet e fundit të luftës kundër kovid pandemisë.

 

“Të kujdesemi dhe të ruajmë shëndetin tonë. Njëkohësisht ftoj nxënësit e shkollave fillore, gjysmëmaturantët, të cilët dëshirojnë të regjistrohen në shkollën e mesme të mjekësisë, e cila ofron drejtime të caktuara, të denja dhe cilësore për të ardhmen e tyre”, ishte porosia e Kasamit.

Në ditën ndërkombëtare të shëndetësisë e cila përkon së bashku me patronatin e shkollës së mesme medicinale, sot, së…

Posted by Bilall Kasami on Thursday, April 7, 2022

Related posts

Maqedonia e Veriut sot bëhet me Qeveri të re, vazhdon debati në Kuvend

Z.H

Përfitimet që sjell ngrënia e frutave në mëngjes

Lea Muslija

Dimitrov: Na duhet fokus dhe veprim, për ta përdorur përvojën si katalizator për lëvizje

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More