Agjencia Zhurnal.mk.

Kartoni i kuq më i çuditshëm ndonjëherë vjen nga Serie A, Ampadu ndëshkohet pas një ndërhyrje të pastër në Riberyn

Mbrojtësit Ethan Ampadu iu dha një karton i kuq shumë i diskutueshëm në ndeshjen e Serie A mes Venezias dhe Salernitana të martën mbrëma.

 

21-vjeçari është i huazuar në klubin e Serie A nga Chelsea këtë sezon.

Ai bëri paraqitjen e tij të katërt në kampionat të martën, por kjo paraqitje e tij zgjati vetëm shtatë minuta, pas inkuadrimit të tij si zëvendësues në pjesën e dytë kur rezultati ishte 1-1.

Lojtari nga Uellsi mori karton të kuq vetëm shtatë minuta pasi hyri në fushë, me gjyqtarin e ndeshjes që mori një vendim të diskutueshëm.

Një pasim iu bë Ampadus, i cili la topin t’i kalonte nëpër këmbë, por në momentin që Franck Ribery u përpoq vidhte topin, i riu i gjithanshëm bëri një ndërhyrje të shkëlqyer dhe rimori topin.

Të paktën kështu dukej në çdo video të publikuar, se ndërhyrja ishte e pastër dhe në top.

Ribery u rrëzua në mënyrë teatrale dhe gjyqtari nuk u hamendësua shumë për të ndalur një faull dhe për t’i treguar Ampadus kartonin e kuq direkt.

Për më tepër, incidenti shkoi edhe në VAR dhe u konfirmua si i tillë.

Ky vendim ka bërë bujë në rrjetet sociale, pasi vendosi edhe ndeshjen me Salernitanan që shfrytëzoi epërsinë numerike për të fituar në fund 2-1.

Related posts

Arsenali i gatshëm t’i ndajë rrugët me Nicolas Pepen

D V

Mbappe: Është e frikshme kur presidenti thotë se nuk do të largohesh kurrë si lojtar i lirë

D V

Conte: Ëndrra e Hakimit është të kthehet te Real Madridi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More