Agjencia Zhurnal.mk.

Kartelet meksikane po i paguajnë adoleshentët amerikanë për të trafikuar emigrantët në kufirin me Teksasin

Kartelet meksikane të drogës po i shfrytëzojnë adoleshentët amerikanë në pagesa të mëdha nëse ata i ndihmojnë ata në trafikimin e qenieve njerëzore në kufirin jugor –  veçanërisht duke i paguar 1,000 dollarë për secilin person, duke trafikuar emigrantë të paligjshëm të huaj në qytetin më të madh të Teksasit.

 

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, të hënën, prezantuesja e “Mornings with Maria”, Maria Bartiromo ndau foto ekskluzive të një kamioni që thuhet se drejtohej nga një prej adoleshentëve që ishte rrokullisur drejt një kanali derisa po transportonte 13 të huaj të paligjshëm me makinën e tij drejt qytetit Houston.

Bartiromo tha se disa nga fotot erdhën nga sherifi i Jackson County, A.J. Louderback, juridiksioni i të cilit shtrihet rreth dy të tretat e rrugës nga Rio Grande në Houston.

“Ju mund t’i shihni këta adoleshentë me makina që enden gjatë gjithë ditës nga kufiri në Houston, para dhe prapa”, tha ajo.

Related posts

OKB thirrje SHBA-së që të heqë embargon ndaj Kubës

Redaksia

Përplasje në një konferencë për shtyp, gazetarja i thotë Dodikut: Ju jeni një kontrabandist i cigareve dhe një përfitues i luftës

D V

Përmbytjet në Gjermani – gjendja vazhdon e nderë

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More