Agjencia Zhurnal.mk.

Kaq sa për aventurën e Agueros te Barcelona, diagnostikohet me një problem serioz në zemër

Sergio Aguero është diagnostikuar me një çrregullim të ritmit të rrahjeve të zemrës pasi u shtrua në spital mbrëmë.

 

Sulmuesi argjentinas bëri startin e tij të parë në Camp Nou për Barcelonën kundër Alaves, por u detyrua të largohej pas 40 minutash dhe u zëvendësua nga Philippe Coutinho.

Në skenat shqetësuese, Aguero po mbante gjoksin e tij dhe dukej se kishte vështirësi në frymëmarrje, duke e bërë atë të udhëtonte në një spital aty pranë me një ambulancë.

Barcelona më pas konfirmoi se Aguero kishte një ekzaminim kardiak pas shqetësimit dhe sipas gazetares Veronica Brunati të SPORT, ato teste zbuluan një “aritmi kardiake”.

Aguero ka një çrregullim të frekuencës së ritmit të zemrës – diçka me të cilën vuajti në fillim të karrierës së tij – dhe kështu ai tani do të qëndrojë në spital për të zbuluar ashpërsinë e problemit përmes testeve të mëtejshme, më të hollësishme.

Aguero besohet të jetë sa më i qetë të jetë e mundur, por i shqetësuar se cili mund të jetë rezultati i mundshëm i këtyre testeve. 

Related posts

Georgina tallet me Ancelottin, pasi Cristiano nënshkroi me Manchester Unitedin

D V

Prioriteti i Barcelonës në janar: Të nënshkruajë me një sulmues

D V

U lëndua në Ligën e Kampionëve, Chelsea shpreson që Lukaku të mungojë vetëm dy ose tre javë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More