Agjencia Zhurnal.mk.

Kante dëshiron një para-kontratë nga Barcelona

N’Golo Kane dëshiron një marrëveshje parakontrate me Barcelonën në janar, pasi ai synon një transferim të lirë në verë, thonë raportimet në Spanjë.

Por, Barça po konsideron gjithashtu bashkëlojtarin e tij në Chelsea, Jorginhon, Youri Tielemans të Leicesterit dhe yllin e Real Sociedad, Martin Zubimendi.

Mesfushori francez thuhet se shpreson për një transferim të lirë nga Chelsea te Barcelona gjatë verës.

Mesfushori francez N’Golo Kante thuhet se shpreson për një transferim të lirë nga Chelsea te Barcelona gjatë verës.

Gjigantët spanjollë kanë zhvilluar bisedime me përfaqësuesit e Kantes. Dhe 31-vjeçari shpreson që shefat e Nou Camp të marrin një vendim të shpejtë.

Kjo për shkak se ai ka opsione të tjera ndërsa i afrohet fundit të kontratës. Juventusi dhe Interi kanë qenë gjithashtu të lidhur me ish-heroin e Leicesterit.

Por, rekordi i fitnesit të Kantes këtë sezon mund të llogaritet kundër tij. Ai humbi Kupën e Botës për shkak të një lëndimi të kërdhokulës të pësuar kundër Tottenhamit në gusht.

Sport thotë se Barça e vlerëson atë si një zëvendësues Sergio Busquets, që do të largohet gjatë verës së vitit 2023.

Related posts

Lewandowski zbulon kohën e pensionimit të tij nga futbolli

D V

Benaser: Ende besojmë se jemi në garë për titullin kampion

Xh M

Carragher emëron lojtarin ‘më me ndikim’ në Ligën Premier, e cilëson ende të nënvlerësuar

D V