Agjencia Zhurnal.mk.

Kandidatët presidencialë do ta nënshkruajnë Kodeksin për zgjedhje korrekte dhe demokratike

Shkup, 2 prill – Kandidatët për president të shtetit në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve do ta nënshkruajnë Kodeksin për zgjedhje korrekte dhe demokratike.

Para nënshkrimit, fjalim hyrës do të ketë kryetari i KSHZ-së, Aleksandar Dashtevski, ndërsa do të lexohet dhe përmbajtja e Kodeksit.

Pasi kandidatët për presidentë të shtetit do të nënshkruajnë Kodeksin, është paraparë të mbajnë fjalime përshëndetëse.

Ngjarja do të përfundojë me dy fotografime të përbashkëta, një e të gjithë kandidatëve dhe tjetra, e të gjithë kandidatëve me anëtarët e Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve.

Related posts

Gjykata Administrative vendosi në favor të Akademisë së Gjykatësve dhe Prokurorëve Publik

Xh M

Humb jetën tragjikisht fotografi gostivaras, reagon Ziadin Sela: I tronditur, jemi pranë familjarëve

Redaksia

VLEN: Ja kush janë kompanitë ruse që hynë në Maqedoni gjatë qeverisjes së BDI-së ?

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy