Agjencia Zhurnal.mk.

Kancelari austriak pas takimit me Zelenskyn: “Do të rrisim mbështetjen tonë për Ukrainën”

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, sot ka zhvilluar një takim me kancelarin austriak, Karl Nehammer, i cili ndodhet në Kiev.

Kancelari austriak ndodhet në Kiev për një vizitë një ditore, në shenjë mbështetjeje për Ukrainë.

Ai ka thënë se “Austria po mbështet Ukrainën me çdo kapacitet si dhe ne do të rrisim mbështetjen tonë”.

Bëhet e ditur se Nehammeri do të vizitoj edhe Buchan e cila ka qenë cak i krimeve ruse.

Ai po ashtu do të takohet edhe me kryetarin e bashkisë së Kievit, Vitali Klitschko.

Related posts

Gjeloshaj: Krenar që shqiptarët në Mal të Zi janë bartës të vlerave properëndimore dhe euroatlantike

Xh M

Festimet në Buenos Aires: Dy të vdekur, një 5-vjeçar në koma

Xh M

Seks me të paktën tetëdhjetë trupa të vdekur: Zbulohet jeta e tmerrshme sekrete e burrit, që punonte si elektricist në një spital në Angli

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More