Agjencia Zhurnal.mk.

“Kampioni i Open Balkan”, Rama duartrokitet në parlamentin e Beogradit (VIDEO)

Kryeministri shqiptarm Edi Rama, është duartrokitur në parlamentin e Beogradit, pas fjalës së tij online, mbi “Open Balkan”.

 

Madje moderatori i këtij takimi e ka quajtur Ramën “Kampioni i Open Balkan”.

Në këtë takim bie në sy mungesa e Presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç, i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në Moskë. Në vend të tij është kryeministrja Ana Brnabiç dhe zv.kryeministri i Serbisë.

Pjesa kryesore e konferencës është online. Si Rama, ashtu edhe përfaqësuesi i lartë i SHBA-ve për Ballkanin, Gabriel Escobar kanë marrë pjesë online.

I dërguari i SHBA-së deklaroi gjatë takimit se nisma do të ketë sukses vetëm nëse të gjitha vendet, pra 6 shtetet e rajonit do të bëhen pjesë.

Related posts

Berisha përballë SHBA, Fatbardh Kadilli: PD nuk mund të futet në izolim, qoftë edhe për një lider historik

N E

Sali Berisha e kalon fundjavën në bjeshkët e Rugovës

R Zh

Miratohet plani i veprimit antitrafik të personave si pjesë e strategjisë kundër krimit të organizuar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More