Agjencia Zhurnal.mk.

Kampionët e nisin me fitore edicionin e ri në Superligën e Juniorëve, triumfojnë edhe Drita dhe Prishtina

Suharekasit e kanë mposhtur Llapit në shtëpi me rezultat minimal 1-0, shkruan Gazeta Olle.

Fitore gjatë ditës së sotme kanë shënuar edhe Drita dhe Prishtina.

Gjilanasit kanë fituar në udhëtim te Besa e Pejës, me rezultat 2-1, ndërsa kryeqytetasit si vendas kanë triumfuar ndaj Istogut 1-0.

Duel tjetër interesant u zhvillua edhe në Ferizaj, ku u shënuan plot pesë gola. 2 Korriku u mposht në udhëtim te Ferizaj me rezultat 3-2.

Nesër e fillojnë kampionatin edhe nënkampionët, Gjilani të cilët do ta presin Trepçën ’89.

/Gazeta Olle/

 

Related posts

Mariçiq-Varhej: Të gjithë në RMV do të qëndrojnë pas të ardhmes evropiane të vendit

Z.H

Prezentim i hulumtimit “Diskriminim i bazuar gjinor dhe të drejtat e punëtorëve në Maqedoninë e Veriut”

Z.H

Ramadani: Çka janë këto dyshime kur si mbështetës kemi BE-në dhe SHBA-të?

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More