Agjencia Zhurnal.mk.

Kamionët elektrikë të Tesla-s u panë duke u transportuar përpara se të bëhen dërgesat

Disa kamionë elektrikë të Tesla-s, Semi, janë parë duke u transportuar në të gjithë vendin përpara fillimit të shumëpritur të dërgesave.

 

Sipas medieve të huaja, Tesla Semi, një kamion tërësisht elektrik i klasës 8, u prezantua në vitin 2017. Në atë kohë, supozohej të vinte në vitin 2019.

Programi i automjeteve u vonua me vite dhe deri vonë, nuk pritej të dilte në prodhim deri në vitin 2023.

Sidoqoftë, Elon Musk çuditërisht njoftoi muajin e kaluar se Tesla Semi do të fillonte në fakt transportin më vonë këtë vit.

Ai nuk e sqaroi kohën përtej kësaj, por tani duket se është afër pasi disa kamionë elektrikë Tesla Semi janë parë nëpër SHBA duke u transportuar në pjesën e pasme të kamionëve të tjerë.

Kamionët elektrikë po prodhohen në Nevada pranë Gigafactoryt të Teslas, dhe megjithatë, një Tesla Semi u pa gjatë gjithë rrugës në Kentucky këtë fundjavë:

Në të njëjtën kohë, një tjetër Tesla Semi u pa në Arizona dhe shoferi i kamionit thuhet se po shkonte për në Tesla Gigafactory Texas:

Related posts

Cadillac Escalade V-Series është shumë i shpejtë dhe me zë të lartë

D V

Fiat prezanton versionet hibride të modeleve 500X dhe Tipo

D V

Opel po e kthen markën Manta – zbulohen disa veçori të veturës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More