Agjencia Zhurnal.mk.

Kamera nën ekran e Galaxy Z Fold 3 mund të zhgënjejë

Personi që merret shumë me lajme të teknologjisë, Max Weinbach thotë se kamera nën ekran e Galaxy Z Fold 3 ”duket shumë e ngjashme me“ ZTE Axon 20 5G. Axon 20 5G ishte telefoni i parë që ofroi një aparat fotografik nën-panel dhe, kuptohet, është larg perfektes. Integrimi nuk është i përsosur dhe performanca e kamerës është e dobët.

 

Ndërsa jemi më afër ngjarjes së 11 gushtit, ku Samsung ka të ngjarë të njoftojë telefonat e saj të ri të palosshëm, orët inteligjente dhe kufjet e veshit, ne po shohim të shfaqen gjithnjë e më shumë detaje. Galaxy Z Fold 3 do të jetë ylli atë ditë, edhe pse kjo nuk do të thotë se do të jetë më popullor se Z Flip 3.

Galaxy Z Fold 3 mund të shfaqë një kamerë nën ekran 4MP

Raporti është kryesisht në përputhje me atë që ne tashmë e dimë: të dy telefonët do të ushqehen nga Qualcomm Snapdragon 888 dhe do të kenë deri në 256 GB hapësirë ​​ruajtëse jo të zgjerueshme dhe 12 GB RAM.

Fold 3 pritet të ketë një ekran kryesor 7.6 inç dhe një ekran mbulesë 6.2 inç (të dy me një shpejtësi maksimale të rifreskimit prej 120Hz), një grup i trefishtë kamerash me sensorë kryesorë 12MP, telefoto dhe ultra të gjerë, një 10MP kamera e jashtme, një bateri 4,400mAh dhe certifikimi IPX8.

Kamera nën ekran, për rrjedhjet e sotme, do të ketë një rezolucion prej 4MP. Jo vetëm që do të ishte tepër i papërshtatshëm nga standardet e sotme, por gjithashtu nuk është në përputhje me një rrjedhje të fundit që tha se kamera e brendshme do të jetë 16MP dhe raportet e mëparshme që nënkuptojnë se do të jetë në të njëjtin nivel me kamerat selfie konvencionale. Kështu, ky rezolucion ka shumë të ngjarë të jetë i pasaktë, dhe madje mund të jetë një gabim shtypi.

Specifikimet e Galaxy Z Flip 3 të renditura nga kanali YouTube janë plotësisht në përputhje me thashethemet e kohëve të fundit – ekran i brendshëm 6.7 inç 120Hz, ekran mbulesë 1.9 inç, koleksion i dyfishtë i kamerës së pasme 12MP, kamera selfie 10MP dhe një bateri 3,300mAh.

Së fundmi, kanali Korean YouTuber gjithashtu pretendon se Galaxy Z Fold 3 do të dalë në shitje në 21 gusht, dhe Z Flip 3 do të dalë në raftet në 24 gusht.

Telefonat e ardhshëm duken si pretendentë të fortë për telefonat inteligjentë më të mirë të vitit 2021.

Related posts

Google thuhet se ua dha disa të dhëna të përdoruesve, autoriteteve të Hong Kongut në vitin 2020

D V

Inteligjenca artificiale, droni autonom fiton garën ndaj dy pilotëve

D V

Fëmijët mund të luajnë edhe natën – ndalimi për të miturit në Korenë e Jugut më në fund është hequr

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More