Agjencia Zhurnal.mk.

Kallëzim penal për një shkupjan për shkak të dyshimit për “falsifikim parash”

Shkup, 5 korrik – Njësiti për Krime Ekonomike dhe Kompjuterike në SPB  Shkup ka parashtruar kallëzim penal kundër B.N.(29) nga Shkupi, për shkak të dyshimit të bazuar për kryerjen e veprës penale ” falsifikim parash”, të dënueshme sipas nenit 268 paragrafi 1 i Kodit Penal.

Njëherësh, i paraqituri ka siguruar një kartëmonedhë të falsifikuar 500 euro, të cilën më datë 09.09.2022 e ka përdorur si të vërtetë, duke e vënë në qarkullim në një kazino në zonën e Kisella Vodës.

Related posts

Vrasja në Ekuador e shqiptarit, arrestohet në Maqedoni i shumëkërkuari

Xh M

MPB: Është zbardhur vrasja e 76-vjeçarit në Kriva Pallankë, është arrestuar një 27-vjeçar

D V

Në territorin e tërë shtetit shqiptohen 500 kundërvajtje në trafik

D V