Agjencia Zhurnal.mk.

Kallëzim penal kundër 32 vjeçarit nga Shkupi për falsifikim të parave

Shkup, 23 nëntor – SPB Shkup ka ngritur kallëzim penal kundër 32 vjeçarit D.L nga Shkupi, përshkak dyshimeve për vepër penale “falsifikim të parave” nga neni 268 të kodit penal, informon Zhurnal.

 

I denoncuari me një bankënotë prej 500 eurove, më datën 26,11,2021 ka bërë pazare në një objekt shitës në Shkup. Pas masave të ndërmara, është konstatuar se bankënota është e falsifikuar./Zhurnal.mk

Related posts

SPB Tetovë me aksion kundër tejkalimit të shpejtësisë

D V

Arrestohet një person me urdhërarrest

D V

Kallëzim penal për përhapjen e materialeve raciste dhe ksenofobike në rrjetet sociale

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More