Agjencia Zhurnal.mk.

Kalimi i Mbappes te Real Madridi e dërgon Arda Gulerin te Milani

Milani thuhet se është i interesuar për yllin e Real Madridit, Arda Guler, tani që gjigantët e La Ligës janë vendosur të nënshkruajnë me Kylian Mbappe si një transferim i lirë.

Guler ishte i lidhur tashmë me një kalim te Milani verën e kaluar, por 18-vjeçari përfundimisht iu bashkua Real Madridit, ku, megjithatë, ai ka qenë duke luftuar me kohën e lojës nën Carlo Ancelottin.

Burimet turke dhe Fichajes konfirmojnë se kuqezinjtë tani po konsiderojnë një lëvizje huazimi për ish-talentin e Fenerbahces, i cili ka grumbulluar vetëm pesë paraqitje në Santiago Bernabeu këtë sezon.

Milani dhe Real Madridi janë në marrëdhënie të mira dhe mund të diskutojnë një marrëveshje të ngjashme me atë që solli Brahim Diaz në San Siro midis viteve 2020 dhe 2023.

Spanjolli kaloi tre sezone në huazim me kuqezinjtë, duke shënuar 18 gola në 126 ndeshje dhe duke fituar një titull në Serie A në sezonin 2021/22.

Diaz u kthye te Real Madrid sezonin e kaluar dhe ka shënuar tetë gola në 29 ndeshje këtë sezon, duke përfshirë golin e fitores 1-0 ndaj RB Leipzig në ndeshjen e parë të 1/8-tës së Ligës së Kampionëve javën e kaluar.

Related posts

Zbulohet fanella e re e Milanit për sezonin jubilar, dizajni na kthen 100 vjet pas

D V

Zbulohet arsyeja pse Xavi vendosi të qëndrojë te Barcelona

D V

PSG fillon kontaktet me yllin e Chelseat për një transferim të mundshëm në verë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky