Agjencia Zhurnal.mk.

Kadrijaj ironizon me Haxhiun: Beogradi e paska porositur Haradinajn që ta formojë ushtrinë!

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Time Kadrijaj, ka ironizuar me një deklaratë të ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu, në të cilën ka thënë se qeveritë e kaluara të vendit kanë bërë  çdo gjë që është kërkuar nga Serbia.

 

“Sipas Albulena Haxhiut, Beogradi e paska porosit kryeministrin Haradinaj që ta formojë Ushtrinë, t’ia kthejë Trepçën Kosovës dhe ta pavarësojë Kosovën energjetikisht”.

“Gjithashtu sipas Albulenës, Beogradi e paska porosit Haradinajn edhe me ua vendos taksën”.

Related posts

Ministrja Rizvanolli sqaron refuzimin e gazsjellësit nga Qeveria e Kosovës

D V

Kosova shënon rekord të rasteve të reja me COVID-19

D V

Qeveria ndan 41 milionë euro për rrymë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More