Agjencia Zhurnal.mk.

Kacarska: Lëvizjet në BE më shumë në favor të palës bullgare

Shkup, 17 dhjetor – Simonida Kacarska, nga Instituti për Politika Evropiane, në emisionin  “360 gradë” në Alsat vlerëson se konstatimet e Konkluzioneve të Këshillit të BE-së janë se procesi i hapjes së negociatave ndërmjet vendit tonë dhe BE-së ka ngecur.  Megjithatë, shtoi ajo, zhvillimi i lëvizjeve është më shumë në favor të palës bullgare.

 

“Këto lëvizje mund të tregojnë disa lëvizje në periudhën e ardhshme, ndoshta më shumë drejt asaj që kërkon Bullgaria, por sigurisht që mbetet për t’u parë,” tha Kacarska.

Related posts

Rrëshqitjet e dheut e pengojnë komunikacionin në magjistralen A3 nga Dellçeva drejt Makedonska Kamenicës

D V

Moti sot me diell dhe vranësira mesatare, temperatura deri në 27 gradë

N E

Takim Zaev-Kop: Mbështetje e vazhdueshme nga Holanda për eurointegrimet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More