Agjencia Zhurnal.mk.

Ka përfunduar me këtë rezultat miqësorja ndërmjet Istogut dhe Ballkanit

Ballkani ka zhilluar sot miqësoren në udhëtim te skuadra e Ligës së Parë, Istogu, shkruan Gazeta Olle.

Suharekasit kanë shënuar fitore në stadiumin “Demush Mavraj”, me rezultat 1-3.

Golat për ekipin nga Superliga erdhën nga Albin Berisha (x2) dhe njërin e ka realizuar Lindon Emërllahu.

Suharekasit po kalojnë në formë fantastike, ku pas 13 xhirove gjenden në krye të Superligës, me 24 pikë të mbledhura.

Në anën tjetër, Istogu nuk e ka filluar si duhet edicionin e ri në Ligën e Parë. Bardhekaltrit gjenden në pozitën e tetë të Grupit A, me 12 pikë të tubuara pas 12 javësh.

/Gazeta Olle/ 

Related posts

In a lost social fabric: New book explores Ottoman textiles

Z.H

Këtë javë do të mësohet cilat produkte do të lirohen, rryma nuk shtrenjtohet nga 1 janari

Z.H

Bujqësia në krizë, prezantohet model i ri subvencionimit, a do të jetë kriter etnia në shfrytëzimin e subvencioneve?

I.A

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More