Agjencia Zhurnal.mk.

Ka përfunduar me këtë rezultat miqësorja Besa – Trepça ’89

Dy skuadrat e Ligës së Parë, Besa dhe Trepça ’89 kanë zhvilluar sot një ndeshje miqësore.

Mysafirët nga Mitrovica shënuan fitore të pastër me rezultat 2-0, shkruan Gazeta Olle.

Golat për Minatorët i realizuan Ardian Hasani dhe Armend Gashi.

Kujtojmë se të dy skuadrat e njohura kosovare, edicionin e kaluar ishin pjesë e Superligës.

Në këtë sezon, pejanët rrezikojnë rënien edhe nga Liga e Parë, teksa mitrovicasit janë në rrugën e duhur drejt rikthimit në elitën e futbollit kosovar.

/Gazeta Olle/

 

Related posts

Kovaçevski-Shole: Jemi të fokusuar në thellimin e partneritetit dypalësh

Xh M

Brukseli dhe Berlini presin rezultate nga dialogu i rinovuar mes Shkupit dhe Sofjes

D V

Taravari: Nuk diskutohet se do ta fitojmë Gostivarin, po diskutohet sa e thellë do të jetë diferenca

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More