Agjencia Zhurnal.mk.

Ka filluar ndërtimi i objektit shtesë për shkollën e mesme ekonomike në Tetovë

Tetovë, 30 korrik – Këtë javë kanë filluar punimet ndërtimore për ndërtimin e objektit shtesë për Shkollën Ekonomike të Tetovës “8 Shtatori”. Në këtë mënyrë, shkolla do të bëhet edhe me katër klasa të reja si dhe një amfiteatër.

“Përgatitjet për vitin e ardhshëm shkollor për shkollën e mesme ekonomike do të thotë zgjerim i kapaciteteve mësimore. Ky është një projekt i zhvilluar nga shkolla, ideja e zgjerimit është përdorimi i ambienteve më të mëdha të mësimdhënies në klasë për drejtime profesionale. Do të vazhdojmë me mundësitë buxhetore për të mbështetur shkollat ​​për një proces më të mirë arsimor”, tha kryetarja Teuta Arifi.

Për ndërtimin e lokaleve shtesë të shkollës janë ndarë nga buxheti komunal 7.2 milionë denarë.

Related posts

Ndryshon vendimi i Komisionit Disiplinor, tani Dellova dënohet me dy ndeshje moslojë

Redaksia

Kovaçevski: Shteti nuk do të lejojë goditje të çmimeve

D V

Moti sot me diell dhe vranësira të vogla

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More