Agjencia Zhurnal.mk.

Juventusi shumë afër t’i shesë dy lojtarë – pas tyre fillojnë blerjet

Juventusi është vetëm një hap larg shitjes së Denis Zakarias te Monaco dhe Luca Pellegrinit te Lazio.

Bianconerët kanë punuar shumë për të lehtësuar faturën e pagave të tyre këtë verë, duke e çuar klubin në një drejtim të ri pas çështjeve të tyre të ndryshme jashtë fushës.

Ata madje janë të gatshëm të dëgjojnë oferta edhe për yjet më të mirë si Federico Chiesa dhe Dushan Vlahovic.

Ndërkohë, Juventusi ka punuar gjithashtu për një marrëveshje për Romelu Lukakun, duke shkuar kundër tifozëve vetëm për të kënaqur trajnerin Massimiliano Allegri.

Një raund i ri bisedimesh do të zhvillohet në fazat e para të javës së ardhshme.

Siç raportohet nga TMË, Juventus ka rënë dakord të shesë Zakaria për Monacon për rreth 23 milionë euro, një fitim i madh kapital për klubin duke marrë parasysh që ai mbërriti për 4.5 milionë euro në janar të vitit të kaluar. Marrëveshja tani është duke u finalizuar.

Bianconerët po punojnë gjithashtu për të përfunduar shitjen e Pellegrinit te Lazio. Mbrojtësi i majtë do të shkojë drejt kryeqytetit italian në një marrëveshje huazimi dy-vjeçar me një detyrim për blerje.

Related posts

Guardiola: Çfarë mund t’u them lojtarëve dhe tifozëve pas një ndeshje si kjo?

D V

Njëmbëdhjetë alpinistë vdiqën nga shpërthimi i vullkanit, vazhdon kërkimi për të tjerët

D V

Joao Felix shpjegon festën pasionante pas golit ndaj klubit mëmë

D V