Agjencia Zhurnal.mk.

Jovan Mitreski pritet të jetë kryetar i ri i Kuvendit

Shkup, 8 dhjetor – Burime nga LSDM-ja në pushtet kanë bërë të ditur se derisa po vazhdonte mbledhja e Kryesisë qendrore të BDI, kryetari i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, ka caktuar mbledhjen e kryesisë së partisë për të dielën.

Siç mësohet jozyrtarisht, në këtë takim kryetari i LSDM-së Dimitar Kovaçaevski pret që Jovan Mitreski të propozohet për kryetar të Kuvendit, e më pas të konfirmohet nga kryesia dhe Bordi Ekzekutiv i LSDM-së.

Related posts

Aleksandër Vuçiq, po shqetësohet se po humb BDI-ja e Ali Ahmeti

Xh M

Bytyqi: Pagat në sektorin publik janë rritur me 70 për qind në mesatare që nga viti 2016

Xh M

7 vendet e Bashkimit Evropian me letër Brukselit: Përshpejtoni integrimin e Ballkanit

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy