Agjencia Zhurnal.mk.

Joshua shfrytëzon mundësinë, Eddie Hearn konfirmon revanshin e AJ me Usyk

Promoteri i njohur i boksit, Eddie Hearn ka zbuluar se Anthony Joshua ka shkaktuar klauzolën e tij të rimeçit me Oleksandr Usyk.

 

Lufta mes Joshuas dhe Usyk pritet të zhvillohet në mars të vitit të ardhshëm.

Usyk zbuloi se ai do të donte të mbronte titujt e tij të sapo fituar në Ukrainë, megjithëse Hearn ka pohuar se ndeshja e dytë do të zhvillohet në Britani.

Muajin e kaluar Joshua u mposht me vendim të gjyqtarëve pasi u përball me Usyk në ‘Tottenham Hotspur Stadium’ dhe humbi rripat e tij në WBA, IBF, WBO dhe IBO.

Megjithatë, britaniku tani ka shfrytëzuar mundësinë e revanshit, të cilën e kishte në kontratë.

“Sot ne zyrtarisht nxitëm revanshin për luftën me Oleksandr Usyk, të cilën do ta shohim në pranverën e ardhshme”, ka thënë fillimisht Hearn për DAZN.

“Duam të kthemi në lojë dhe jemi duke kërkuar që ai të bëhet tre herë kampion bote”.

“Mendoj se muaji mars është kur do ta shihni atë luftë [revanshin]”, përfundoi promoteri i boksit.

Related posts

Topi i Artë për Messin, kundërshton Papin: Ka pesë muaj që nuk luan!

D V

Drita e pa fat eliminohet në fund nga 15-herë kampioni i Holandës

D V

Drejtori i Juventusit flet për rinovimin e Dybalas, por çuditë me deklaratën e tij për Martial

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More