Agjencia Zhurnal.mk.

Joshua dhe Usyk në radarin e Wilder

Deontay Wilder ka filluar të mendojë për duelin pas Robert Helenius.

 

Ish-kampioni i WBC, Deontay Wilder do të kthehet në ring për herë të parë pas humbjes ndaj Tyson Fury, për t’u përballur me Helenius.

Megjithatë, ‘Bomberi i Bronztë’ po bën edhe plane më afatgjate dhe po mendon për duelin pasues.

Sipas raportimeve të ‘Mirror’, Wilder ka emra si Anthony Joshua e Oleksandr Usyk në listën e ngushtë të dëshirave.

Gjasat janë të mëdha që Usyk të përballet me Wilder, nëse Joshua përballet me Fury.

Një tjetër opsion, nëse të dy dështojnë, mund të jetë Andy Ruiz Jr.

Related posts

U zbuluan nga postimi në rrjetet sociale – Piolit i rikthehet medalja e vjedhur

D V

Werner humbi një rast të pabesueshëm në ndeshje ndaj Islandës

D V

Chelsea – Man Utd: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More