Agjencia Zhurnal.mk.

Jose Mourinho e këshillon Granit Xhakën, pasi futbollisti shqiptar u infektua me COVID-19: Merre vaksinën dhe je i sigurt

Trajneri i Romës, Jose Mourinho, i ka shkruar direkt mesfushorit shqiptar të Arsenalit, Granit Xhaka, se duhet ta marr vaksinën, pasi ky i fundit është prekur nga COVID-19.

 

Trajneri i njohur portugez ka shfrytëzuar rrjetin social “Instagram” për t’i komentuar Xhakës që ka vendosur të refuzojë vaksinimin.

Xhaka ka munguar për Zvicrën në ndeshjen e së mërkurës ndaj Greqisë pasi rezultoi pozitiv për COVID-19, ndërsa ka gjasa të mungojë edhe në dy ndeshjet e radhës ndaj Italisë dhe Irlandës Veriore, pasi aktualisht është në karantinë.

Federata e Zvicrës ka konfirmuar se Xhaka ka refuzuar të vaksinohet, si i vetmi futbollist i ekipit kombëtar që nuk e ka bërë këtë gjë.

Mourinho ka shfrytëzuar postimin e fundit të Xhakës me ekipin kombëtar për t’i komentuar.

“Merre vaksinën Granit dhe je i sigurt”, ka shkruar portugezi. Nuk ka munguar as përgjigja e Granitit, duke e falënderuar trajnerin.

Mourinho e pëlqen Xhakën si futbollist dhe ka tentuar shumë që ta afrojë këtë verë te Roma, por Arsenali nuk e liroi mesfushorin e tyre.

Related posts

Alonso i kërkon Chelseat që ta lejojë të transferohet te Interi

D V

Dortmundi fiton ndaj Ingolstadt dhe vazhdon në raundin tjetër

D V

Mertens: Nëse Napoli nuk ma vazhdon kontratën, largohem me buzëqeshje në fytyrë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More