Agjencia Zhurnal.mk.

John Travolta tregon bisedën emocionale me të birin 10 vjeçar pas vdekjes së bashkëshortes, Kelly Preston

John Travolta së fundmi ka folur për një bisedë private që kishte me djalin e tij, Ben, 10 vjeç, pas vdekjes së gruas Kelly Preston në korrik të vitit 2020.

 

Aktori 67 vjeç, i ftuar në shfaqjen e re të Kevin Hart, “Hart to Heart”, këtë javë zbuloi se pas vdekjes tragjike të gruas së tij, Kelly Preston, ai u detyrua të ketë një bisedë emocionale për vdekjen me djalin e tij, Ben, 10 vjeç.

“Ai më tha një herë, “Pasi nëna ndërroi jetë, kam frikë se do të shkosh”, i tha John Kevin. “Unë thashë, “Epo, është një gjë shumë e ndryshme. “Dhe unë kalova nëpër dallimet në lidhje me jetëgjatësinë time dhe jetën e saj të kufizuar”.

John Travolta dhe Ben (Foto: MEGA)

“Unë i thashë, “Por ti e di, Ben … ti gjithmonë e do të vërtetën dhe unë do të të them të vërtetën për jetën. Askush nuk e di se kur do të shkojnë apo kur do të qëndrojnë. Vëllai juaj [Jett] u largua në moshën 16 vjeçe. Shumë i ri. Nëna juaj u largua në moshën 57 vjeçe.
Ishte shumë e re. Por kush do të thotë? Mund të vdes nesër. Ju mund të. Çdokush mund. Pra, le ta shikojmë atë si pjesë të jetës. Ju nuk e dini saktësisht. Thjesht bëni më të mirën tuaj në përpjekjen për të jetuar sa më gjatë që mundeni”, kujton John.

Kelly, me të cilën John ishte martuar që nga viti 1991, humbi betejën e saj me kancerin e gjirit në moshën 57 vjeçe në korrik të vitit të kaluar.

John Travolta dhe Kelly Preston (Foto: Shutterstock)

Së bashku me Ben, John dhe Kelly ndajnë tre fëmijë së bashku – para se Ben të lindte, Kelly dhe John mirëpritën vajzën Ella Bleu, 21 vjeçe, dhe djali Jett.

Fatkeqësisht, Jett vdiq në moshën 16 vjeçare në 2009.

Related posts

Chris Martin bleu helmetën që Forest Whitaker e përdori në filmin “Star Wars” dhe e dhuroi atë për bamirësi

D V

MC Kresha do të bëbhet baba për herë të dytë

D V

Cardi B do të jetë prezantuese në American Music Awards 2021

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More