Agjencia Zhurnal.mk.

Jogurti më i shpejtë i pjeshkave të ngrira

Thjesht përzieni të gjithë përbërësit, shtoni erëza sipas dëshirës dhe vendosni në një blender.

 

Lëreni të bashkohen, të bëhen kremoze dhe të parezistueshme, pastaj shijojeni.

Nëse keni përzier pjeshkat e ngrira, mund ta shijoni këtë desert menjëherë.

Shtoni kanellë ose nenexhik për ta plotësuar aromën, transmeton Telegrafi.

Ëmbëlsira më e thjeshtë e verës sapo është bërë edhe më e thjeshtë dhe është koha e duhur për ta përgatitur dhe për ta kënaqur veten me kos të vërtetë të ngrirë të verës.

Nevojiten:

– Pjeshkë
– Mjaltë
– Jogurt
– Lëng limoni.

Përgatitja:

Pjeshkat pritni dhe futni në frigorifer me ngrirje të thellë.

Të ftohta vendosni në blender dhe shtoni mjaltë, jogurt dhe lëngun e një limoni.

Përziejeni derisa të bëhen kremoze, rreth pesë minuta.

Mund ta shërbeni menjëherë jogurtin ose lëreni në frigorifer për një kohë më shumë.

Shijojeni.

Related posts

Supë pule që shëron trupin dhe ngroh shpirtin!

D V

Si të përgatisni në shtëpi trileçen më të mirë që keni provuar ndonjëherë

Lea Muslija

Buka e fisit më të shëndetshëm në planet: Recetë origjinale e vjetër dy mijë vjet!

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More