Agjencia Zhurnal.mk.

Joao Felix shpjegon festën pasionante pas golit ndaj klubit mëmë

Pas një nate emocionuese në “Estadio Olimpico Lluis Companys”, Joao Felix ka shpërndarë ndjesitë e tij pasi shënoi golin që i siguroi fitoren Barcelonës kundër ish-skuadrës së tij, Atletico Madrid. Goli i shënuar nga Felix ishte një moment i veçantë, jo vetëm për ndeshjen, por edhe personalisht për të.

“Festimi im? Ishte një lehtësim për atë që kalova verën e kaluar”, deklaroi sulmuesi në një intervistë pas ndeshjes. Ai iu referohet një periudhe të vështirë që ka përjetuar, dhe kuptohet qartë se kjo fitore ka një rëndësi të veçantë.

“Vetëm familja ime dhe ata rreth meje e dinë se çfarë kam kaluar dhe ka qenë një lehtësim, veçanërisht për ta”, shtoi ai, duke bërë të ditur se ka kaluar një kohë të vështirë dhe se suksesi i tij në fushë ka pasur një impakt jo vetëm për veten, por edhe për të dashurit e tij.

Duke i hedhur poshtë çdo zë për mospajtimet potenciale me ish-shokët e ekipit, Felix konfirmoi se ai nuk mban asnjë zemërim ndaj lojtarëve të Atleticos: “Nuk kam asgjë kundër bashkëlojtarëve të mi të Atleticos. I dua shumë dhe dua që ata të bëjnë sa më mirë që të jetë e mundur, përveç kundër nesh”, shtoi  Felix, duke u shprehur për lidhjen e tij me ish-bashkëlojtarët.

Edhe pse tashmë i huazuar nga Atletico Madrid, emocionet e golit të tij kundër tyre kanë qenë të mëdha dhe simbolike. Kur ai shënoi, Felix u paraqit si një luftëtar që kishte diçka për të dëshmuar, ndërsa me festimin e tij simbolik iu drejtua ish-klubit me një mesazh të ndoshta të pathënë direkt: “Shih çfarë keni humbur!”.

Goli i Felix në minutën e 28-të rezultoi të jetë vendimtar, pasi asnjëra nga skuadrat nuk arriti të ndryshojë rezultatin pas tij.

Deri më tani këtë sezon, Felix ka shënuar një total prej pesë golash në 17 ndeshje për Barçën, dy prej të cilave erdhën në La Liga. Performanca e tij ka qenë stabile dhe me ndikim, por ai vazhdon të kërkojë më shumë dhe golat si ky tregojnë potencialin e tij të vazhdueshëm në ndeshjet që mbeten.

Related posts

Atletico Madridi nuk përjashton largimin e yjeve të mëdhenj në verë

D V

Gravesen: Zidane më tha se janë vetëm tre skuadra që ai do të drejtonte

D V

Van Dijk po ‘çmendet’ nga dy bashkëlojtarët e Liverpoolit që vazhdojnë të tallen me të, duke ia përmendur fjalët e Messit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy