Agjencia Zhurnal.mk.

Jo vetëm hero, por Edon Zhegrova ka shënuar një ‘perlë’, për t’ia fituar Baselit tre pikë

Edon Zhegrova ia ka fituar tre pikë Baselit në kuadër të javës së dhjetë në Superligën e Zvicrës.

 

Fitorja 1-0 e skuadrës së reprezentuesit të Kosovës i mori tre pikë të mundimshme, pasi goli u realizua në minutat e fundit të takimit.

Fillimisht, Zhegrova u inkuadrua në fushë në minutën e 65-të, në vend të Valentin Stocker.

Për më shumë, Baseli mbeti me dhjetë lojtarë në fushë, shkaku që Eray Comert u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 88-të.

Dy minuta më vonë, Edon Zhegrova shpartalloi mbrojtjen kundërshtare, duke realizuar një gol brilant nga jashtë zona.

Ky ishte goli i dytë deri më tani në këtë edicion për lojtarin e Dardanëve, gjersa ka edhe tri asistime.

Related posts

Italia dhe Spanja barazojnë në 90 minuta, ndeshja shkon në vazhdime

D V

Pesë momentet kryesore që e ndihmuan Italinë ta fitonte Kampionatin Evropian

D V

Karim Benzema ka shënuar golin e 1000-të të Real Madridit në Ligën e Kampionëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More