Agjencia Zhurnal.mk.

Jep dorëheqje zëvendësministrja e Drejtësisë, Nita Shala

Nita Shala ka dhënë dorëheqje nga pozita e zëvendësministres së Drejtësisë.

 

Siç ka konfirmuar Shala për Kohën dorëheqja vjen si pasojë e vendimit të Këshillit Drejtues të Universitetit të Prishtinës, i cili ndalon emërimin, riemërimin dhe avancimin e stafit akademik që shërbejnë në detyra publike.

“Marrë parasysh përgatitjen time dhe përkushtimin për të kontribuar në ngritjen e brezave të juristëve të ri në Republikën tonë, vazhdimi i ushtrimit të funksionit të Zëvendësministres më është pengesë në përmbushjen e qëllimeve akademike”, ka thënë ajo.

Tutje shala ka shtuar se “shërbimi në pozitën e zëvendësministres në Kabinetin e Kryeministrit Kurti ka qenë nder për mua dhe i jam mirënjohëse për besimin e dhenë”.

Shala është emëruar në këtë post nga kryeministri AlibinKurti në mars të vitit 2021.

Related posts

Haradinaj: Rezultatet thonë që kemi fituar gjashtë komuna

D V

Kosova dhe Kroacia nënshkruajnë Marrëveshje bashkëpunimi në fushën e sigurisë dhe mbrojtjes

D V

Krasniqi: Nga sot Lladrovci është u.d i kryetarit të PDK-së në Drenas

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More