Agjencia Zhurnal.mk.

Jehona e daljes deri në ora 13:00 është 24.78 për qind

Shkup, 31 tetor –  Kryetari i KSHZ-së, Aleksandar Dashtevski në konferencë për shtyp tha se deri në ora 13:00 kanë votuar gjithsej 24.87 për qind.

 

Ai tha se deri në ora 13:00, sipas të dhënave të KSHZ-së, të drejtën e votimit e kanë shfrytëzuar 269.674 persona.

Dalja më e madhe është në Vevçani ku kanë votuar 52.46% të votuesve.

Ndryshe, në rrethin e parë deri në ora 13:00 kishin votuar 237.476 votues ose 20.76 për qind.

Related posts

Kjo është porosia e Afrim Gashit për këtë 28 nëntor

Redaksia

Rindërtimi i rrugës lokale Tetovë – f.Sellcë

D V

Ziberi: Pres hetim të shpejtë dhe të plotë mbi tragjedinë në Tetovë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More