Agjencia Zhurnal.mk.

Japonisë i afrohet supertajfuni Nanmadol

Agjencia meteorologjike e Japonisë apelon për evakuimin e banorëve të ishullit jugor Kjushu para ardhjes së supertajfunit Nanmadol.

Sipas Qendrës së përbashkët të marinës amerikane për paralajmërim nga tajfunet e rrezikshme, Nanmadol mund të bëhet stuhia tropikale më shkatërruese që ka goditur Japoninë në dekadat e fundit.

Agjencia meteorologjike e Japonisë publikoi se sonte mund të lëshojë “paralajmërim të veçantë” për prefekturën Kagoshima dhe pjesët e tjera të Kjushus. Në komunikatë thuhet se në rajonet ka mundësi për dallgë të larta dhe për reshje shumë të dendura shiu.

Related posts

Përplasjet për buxhetin rrezikojnë mbylljen e pjesshme të qeverisë amerikane

Xh M

Zelensky nuk kandidon më në 2024-tën? Deklarata e Zonjës së Parë

Xh M

Siri, fiset arabe sërish filluan aksione kundër organizatës terroriste PKK/YPG në Deir ez-Zor

Xh M
OFERTË SPECIALE // Domain + Hosting + Uebfaqe për vetëm 400 Euro në vit!
Ofertë Speciale:
Domain + Hosting + Uebfaqe = 400euro!