Agjencia Zhurnal.mk.

Japin dorëheqje edhe kryetarët e Zubin Potokut, Leposaviqit e Zveçanit

Dorëheqje këtë mëngjes kanë dhënë edhe kryetarët e Leposaviqit, Zubin Potokut dhe Zveçanit, bashkë me ta edhe këshilltarët komunalë.

 

Pak më parë u raportua edhe për dorëheqjen e Kryetarit të Mitrovicës së Veriut, Milan Radojeviq.

Përfaqësuesit politikë të serbëve të Kosovës vendosën të largohet nga institucionet qendrore dhe ato lokale në katër komunat e veriut të Kosovës, përfshirë dorëheqjen e Goran Rakiq nga posti i ministrit.

Këtë vendim lista Srpska e mori pas vendimit të autoriteteve të Kosovës për suspendimin e drejtorit të Policisë së Kosovës për rajonin e veriut, Nenad Gjuriq. Ky i fundit u suspendua pasi refuzoi të zbatojë vendimin e Qeverisë së Kosovës për riregjistrimin e makinave që kanë targa të lëshuara nga Serbia në ato të Republikës së Kosovës.

Related posts

Finalizohet ligji që mund ta trondisë Kosovën

Z.H

Kanadaja do të vazhdojë të avokojë për njohjen e Kosovës dhe anëtarësimin në organizatat ndërkombëtare

D V

Arifi: Egoja e Shaip Kamberit na la pa asnjë deputet

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More