Agjencia Zhurnal.mk.

Januzaj largohet nga Sosiedati, por vazhdon në La Liga

Sipas “TodoFichajes”, rinovimi i Adnan Januzajt me Real Sosiedatin, është ndërlikuar ditëve të fundit dhe së fundit lajmërohet se kosovari mund të largohet nga skuadra baske. Real Sosiedati, ka vendosur largimin në fund të sezonit dhe nga Bordi Sportiv e konsiderojnë të humbur. Fillimisht u duk se ai do të rinovonte qëndrimin në San Sebastián, por hyrja e një ekipi të tretë ka ndryshuar rrjedhën e negociatave.

 

Sipas informacioneve, Barcelona ka mbajtur kontakte me mjedisin e lojtarit për të vlerësuar uljen e tij në Barcelonë. Katalanasit nuk po kalojnë momentin më të mirë ekonomik dhe duhet të përfitojnë nga ky lloj operacioni për të forcuar veten.

Largimi i Januzajt ishte i qartë se do të ishte drejt Anglisë, por interesi i Barcelonës ka bërë që ai të ndryshojë listën e prioriteteve. Trajneri Çavi ka dhënë tashmë dritën jeshile për të filluar negociatat me lojtarin në mënyrë që e ardhmja e tij të mund të zgjidhej në janar.

Related posts

Distria Krasniqi siguron medaljen olimpike, kalon në finale të “Tokio 2020”

D V

Statuja e Cristiano Ronaldos në Indi ngjall një debat të madh

D V

Tyson Fury ka rrëfyer se kishte pirë birrë 24 orë para meçit të parë ndaj Deontay Wilder

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More