Agjencia Zhurnal.mk.

Janushev: Karriera politike e Zaevit po përfundon

Shkup, 1 nëntor – Igor Janushev në intervistën e tij për TV24 tha se përfundon karriera politike e kreut të LSDM-së, Zoran Zaev,

 

“Karriera politike e Zaevit në një farë mënyre po përfundon. Nuk dihet nëse me dorëheqjet që i paralajmëroi vetëm se do ta shtyjë procesin”, tha Janueshev.

Sipas tij, më e rëndësishmja nuk është dorëheqja e Zaevit, por çfarë do t’i ndodhë zaevizmit.

“Madje edhe në atë kohën e “regjimit dhe të errët” të OBRM-PDUKM-së ishim në vende më të mira në luftën kundër korrupsionit. Lufta kryesore është ndryshimi i kësaj qeverie. Lufta e OBRM-PDUKM-së nuk është kundër Zaevit, por luftë e popullit kundër zaevizmit”, tha Janushev.

Related posts

Hasani: BFI do të kyçet në thirrjen për vaksinim

Z H

Zaev – Clark: Përpjekje për tërheqje të investimeve nga SHBA-të

Z H

Drejtori i Institutit për Paqe dhe të Drejtat e Njeriut nga SHBA Dejvid Fillips e vizitoi Universitetin e Tetovës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More