Agjencia Zhurnal.mk.

Janë sanksionuar 177 shoferë në Shkup, prej të cilëve 59 për vozitje të shpejtë

Shkup, 16 nëntor – Gjatë ditës së djeshme policia në territorin e qytetit të Shkupit ka shqiptuar gjithsej 177 masa, në mesin e të cilave 59 për vozitje më shumë se shpejtësia e lejuar, 13 masa për vozitje pa patentë shoferi, nëntë sanksione për vetura të paregjistruara, tetë për vozitje nën ndikimin e alkoolit dhe 48 masa për parkim të parregullt, informojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

 

Nga MPB informojnë se vazhdojnë me aksionet e përforcuara kontrolluese në komunikacion dhe u bëjnë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në Komunikacion, me qëllim të sigurisë më të madhe në komunikacion dhe rrugë më të sigurta.

Related posts

Sulmuan zyrtarët policorë, arrestohen dy persona në Gjilan

N E

I moshuari gjendet i vdekur në vendin e tij të punës në Negotinë

D V

Pikëlluese, po luante tek kondicionerët, humb jetën 12-vjeçari shqiptar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More