Agjencia Zhurnal.mk.

Janë regjistruar disa tërmete në kufirin me Shqipërinë

Shkup, 29 tetor – Katër tërmete, prej të cilave më i fuqishmi me intensitet në epiqendrën prej 4,7 ballë sipas Shkallës së Rihterit janë ndier sot në mëngjes në pjesën perëndimore të vendit. Tërmeti i parë ishte në orën 8:05 me intensitet prej 3,3, i dyti prej 2,7 ishte katër minuta më vonë, i treti dhe më i fuqishmi në orën 08:10, ndërsa i fundit prej 3,6 ballë në orën 8:11.

Sipas të dhënave nga Qendra sizmologjike evropiane – mesdhetare, epiqendra e tërmeteve ishte 18 kilometra në perëndim të komunës Qendër – Zhupë dhe 49 kilometra në verilindje të Tiranës, në thellësi prej 10 kilometrave.

Related posts

Mariçiq në Ditën Evropiane të Drejtësisë: Reformat të cilat i ndërmarrim në gjyqësi po japin rezultate

Z.H

Lirman: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet të fillojnë negociatat me BE-në

Z.H

Koln e kërkon Paqaradën, drejtori sportiv: Është mbrojtësi i majtë më i miri në Bundesliga 2

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More