Agjencia Zhurnal.mk.

Janë konfiskuar mbi 2000 mjete piroteknike në Veles, një person i arrestuar

Shkup, 24 dhjetor – Nëpunës policor nga SPB Veles sonte duke vepruar sipas planit për veprim dhe dhe sanksionim të shitjes së mjeteve piroteknike, pas informatave të marra paraprake, në një dyqan në Veles, pronësi e S.Ç.(50) kanë gjetur dhe kanë konfiskuar 2200 copë mjete piroteknike.

 

Siç njoftoi MPB-ja, S.Ç. është privuar nga liria, ndërsa pas dokumentimit të plotë të rastit do të parashtrohet kallëzim penal.

Related posts

Pritet ulje e çmimeve të produkteve bazë pas heqjes së TVSH-së

Z.H

Petrovska do të shtrojë padi kundër Kovaçkit për ofendim dhe shpifje

Z.H

Qeveria propozon ulje të doganave për lëndët e para dhe repromaterialet për industrinë vendore

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More