Agjencia Zhurnal.mk.

Janë gjobitur 238 shoferë në Shkup, 78 për vozitje të shpejtë

Shkup, 28 gusht – Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme ka vazhduar me kontrolle të përforcuara të veprimit në zonën e komunikacionit, me ç’rast në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 238 masa, prej të cilave për vozitje më shumë se shpejtësia e lejuar 78 sanksione.

 

Janë shqiptuar edhe 31 masa për drejtimin e automjetit nën ndikimin e alkoolit, 21 për vozitje pa patentë shoferi, tetë për mospërdorimin e rripit të sigurimit, 15 masa për përdorimin e celularit, 16 për automjete të paregjistruara, tetë për kalim në dritën e kuqe të semaforit, tetë masa për mosdhënien e përparësisë së kalimit të këmbësorëve, shtatë sanksione për shofer fillestar…

Nga MPB-ja paralajmërojnë se kontrollet  e përforcuara të veprimit vazhdojnë.

“Apelojmë tek qytetarët që t’i respektojnë rregullat e komunikacionit për ta rritur sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, qëndron në kumtesë.

Related posts

Gruaja që lindi nën urë në Prilep është 30 vjeçare dhe ka 10 fëmijë, të gjithë me partnerë të ndryshëm

Z.H

Hoxha: Në Ligjin për shitjen e tokës bujqësore do të përfshihen të gjitha vërejtjet e argumentuara

Z.H

Kuvendi nuk e pranoi interpelancën ndaj Xhaferit, 61 deputetë votuan kundër

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More