Agjencia Zhurnal.mk.

Janë arrestuar kontrabandistë të emigrantëve

Nëpunës policorë nga Stacioni policor për kalim kufitar dhe mbikëqyrje kufitare Bogorodicë, sot në orën 14:30 në fshatin Udovë të Vallandovës, i privuan nga liria L.R.(21) dhe A.M.(20), të dy nga Republika e Serbisë.

 

Siç informojnë nga MPB, gjatë kontrollit në automjetin “mercedes” me targa nacionale serbe, të cilin e drejtonte L.R., ndërsa bashkëudhëtar ishte A.M., u gjetën katër persona – emigrantë nga Afganistani.

“Paraprakisht, automjeti nuk është ndalur në shenjën për ndalim, të dhënë nga nëpunësit policorë, me çka në tentimin për ikje është ndeshur në shtyllën e pompës së benzinës. Me atë rast, emigrantët morën lëndime të konstatuara nga ekipi i Ndihmës së shpejtë mjekësore Vallandovë. Pas dokumentimit të plotë të rastit, kundër personave do të parashtrohet padi adekuate penale”, ceket në kumtesën e MPB-së.

Related posts

Për 40 ditë në Shkup janë arrestuar 37 persona

D V

Arrestohet 30 vjeçari nga Xhepçishti menjëherë sapo kishte grabitur një barnatore

Z.H

Një person ka rrahur disa policë në Shkup

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More