Agjencia Zhurnal.mk.

Jack Dorsey thotë se nuk do ta pranonte postin e CEO-s në Twitter

Ish-shefi ekzekutiv i Twitter, Jack Dorsey tha të mërkurën se ai nuk do ta pranojë postin e CEO-s të kompanisë Twitter.

 

Kur u pyet nga një përdorues i Twitter nëse do ta pranonte pozicionin si CEO i Twitterit, ai u përgjigj “jo”.

Në anën tjetër, CEO aktual i kompanisë, Elon Musk, deklaroi të mërkurën se priste të reduktonte kohën e tij në Twitter dhe përfundimisht të gjente një drejtues të ri për të drejtuar kompaninë e mediave sociale, duke shtuar se ai shpresonte të përfundonte një ristrukturim organizativ këtë javë.

Musk i bëri komentet ndërsa dëshmonte në një gjykatë në Delaware për t’u mbrojtur kundër pretendimeve se paketa e tij e pagave prej 56 miliardë dollarësh në Tesla Inc bazohej në objektivat e performancës së lehtë për t’u arritur dhe u miratua në përputhje nga një bord drejtorësh në përputhje.

Dy javët e para të miliarderit si pronar i Twitterit janë shënuar nga ndryshime të shpejta dhe me kaos.

Ai shkarkoi shpejt shefin ekzekutiv të rrjetit social dhe drejtues të tjerë të lartë dhe më pas pushoi gjysmën e stafit të Twitter në fillim të këtij muaji.

Related posts

Apple njofton se janë rregulluar problemet e disa shërbimeve

D V

Elon Musk del kundër Apple

D V

Windows 11 ka probleme me shfaqjen e ngjyrave

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More