Agjencia Zhurnal.mk.

Ja për çka ishin shenjat e kuqe në fytyrat e futbollistëve në derbin Prishtina – Drita?

Jemi mësuar t’i shohim futbollistët me njolla të kuqe në fytyrë në Serie A, por nga kjo e diel ata u panë edhe në Kosovë.

Shumëkush pyeti se përse i kanë ngjyrosur fytyrat dhe këtë e ka shpjeguar Federata e Futbollit të Kosovës.

FFK i është bashkuar nismës së Ministrisë së Drejtësisë, duke u bërë pjesë e fushatës globale ’16 ditët e aktivizimit kundër dhunës në baza gjinore’.

Njoftimi nga FFK:

Federata e Futbollit e Kosovës  i është bashkuar nismës se Ministrisë së Drejtësisë, duke u bërë pjesë e fushatës globale “16 ditët e aktivizimit kundër dhunës në baza gjinore”.

Në derbin e javës së 17-të të BKT Superligës, ndërmjet Prishtinës dhe Dritës, futbollistët e të dyja skuadrave, trajnerët dhe gjyqtarët kanë pasur nga një shenjë me ngjyrë të portokallët në faqe për ta mbështetur këtë fushatë sensibilizuese.

Futbolli për të gjithë!

/Gazeta Olle/

Related posts

Alternativa shtynë për nesër vendimin për pjesmarje në Qeveri

Z.H

Deri në orën 13 në Qendër Zhupë dalja është 18.17 për qind

Xh M

Situata në Kosovë, Dujovski: Thellimi i tensioneve, i konvenon Rusisë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More