Agjencia Zhurnal.mk.

Ja në cilin stadium të Ligës së Parë u sulmua fizikisht gjyqtari i ndeshjes

Është raportuar për një sulm fizik ndaj gjyqtarit kryesor të takimit Vushtrria – Vllaznia në Ligën e Parë të Kosovës.

Mysafirët në njoftim pas ndeshjes në faqen zyrtare raportuar se tifozët vendas e kishin sulmuar gjyqtarin kryesor në minutën e 90-të.

Ndeshja e luajtur në stadiumin “Ferki Aliu” në Vushtrri u mbyll pa fitues 0-0 me dy ekipet që arkëtuan nga një pikë.

“FT: Kf Vushtrria vs KF VLLAZNIA 0-0. Në minutën e 90 sulmohet fizikisht në fushë referi kryesor nga tifozët vendas!”, thuhet në njoftimin e Vllaznisë së Pozheranit.

Njoftim të rezultatit pas ndeshjes dhanë edhe vendasit, që nuk përmendën në faqen zyrtare për ndonjë incident të tillë.

Related posts

Kovaçevski: Përfitimet ekonomike nga anëtarësimi në BE janë shtysë për avancimin e negociatave

Xh M

Giresse u tregon francezëve për Kosovën: Të gjithë presin rezultate dhe kjo është e qartë

Redaksia

Së shpejti do të punësohen 50 mjek të ri për shkak të mungesës nëpër Klinika

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More