Agjencia Zhurnal.mk.

Ja në çfarë ore do të zhvillohen dy xhirot e para në Superligë

Na pret një edicion fantastik ku shumë skuadra janë përforcuar dhe tanimë kanë shpallur objektivat e tyre.

Pritet përsëri një garë e ashpër për titullin mes Prishtinës, Dritës, Ballkanit dhe Gjilanit, por aty është edhe Llapi që ka një skuadër shumë të mirë.

Elita e futbollit kosovar do të startojë më 21 gusht, derisa Gazeta Olle ka mësuar edhe orën që do të zhvillohen takimet.

Olle ka mësuar se dy javët e para të Superligës së Kosovës do të zhvillohen me fillim nga ora 17:00, pastaj pas javës së tretë do të nisin nga ora 16:00.

Edhe këtë edicion elita e futbollit kosovar do të transmetohet në Art Motion, derisa kjo kompani ka marrë të drejtat edhe për Kupën e Kosovës dhe Ligën e Parë.

Superliga – Java e parë

Drita – Feronikeli
Llapi – Ulpiana
Malisheva – Prishtina
Ballkani – Dukagjini
Drenica – Gjilani

/Gazeta Olle/

Related posts

Dhënia e të dhënave personale në internet, qytetarët ndihen të shqetësuar

Z.H

Ristovski: Me Bullgarinë ne u treguam të dobët, duhej të ndiqnim shembullin e Finlandës

Xh M

Bashkëpunimi me Bullgarinë duhet të vazhdojë, pavarësisht cila parti formon Qeveri

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More