Agjencia Zhurnal.mk.

Ja kur zhvillohet derbi më i madh lokal në Kosovë mes Dritës dhe Gjilanit

Edicioni 2021/22 pritet të jetë i zjarrtë ku disa skuadra do të luftojnë për titullin e kampionit.

Drita, Gjilani, Prishtina, Ballkani dhe Llapi janë ekipet e top përforcuara të cilat synojnë triumfin në kampionat.

Por ndeshja më e madhe në Superligë padyshim që është ajo mes Dritës dhe Gjilanit.

Derbi i parë lokal për edicionin 2021/22 do të zhvillohet në xhiron e gjashtë.

Drita do të jetë në cilësinë e skuadrës vendase ku do ta pres Gjilanin e Ismet Munishit.

/Gazeta Olle/

Related posts

Ministri Sali: Nëse unë ndërrohem, kjo do të bëhej me kërkesë të kryeministrit e jo për dëshirën e dikujt

Z.H

LSM: Kryetari i Sindikatës “Ujësjellës dhe Kanalizimet” është shkarkuar në mënyrë të paligjshme nga puna

Z.H

Crvenkovska: Kompaninë që nuk e paraqita është në falimentim dhe procedura është mbyllur

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More