Agjencia Zhurnal.mk.

Ja kur do të rinisë Superliga dhe Liga e Parë në stinorin pranveror – caktohet edhe data e ndeshjeve për 1/8 e finales së Kupës së Kosovës

KE analizoi rrjedhën e garave që tashmë janë në përmbyllje të stinorit vjeshtor me konstatimin  se garat kanë pasur rrjedhë mjaft  të mirë, falë edhe angazhimit të të gjithëve e që ndihmë ta madhe ka dhënë aplikimi i sistemit të VAR-it.

KE mori vendim që garat në stinorin pranveror të fillojnë me ndeshjet e 1/8 së finales së Kupës së Kosovës më 5 e 6 shkurt 2022, ndërsa BKT Superliga do të rinisë më 12 e 13 shkurt dhe Viva Fresh Liga e Parë më 19 e 20 shkurt.

Garat në BKT Superligë do të përfundojnë më 22 maj, ndërsa në Viva Fresh Ligën e Parë më 15 maj. Ndërkaq, në konkurrencën e femrave garat e stinorit pranveror do të fillojnë më 16 shkurt me ndeshjet e Kupës, ndërsa ndeshjet kampionale më 19 e 20 shkurt.

/Gazeta Olle/

Related posts

Programi “Erasmus Plus” sivjet ofron mundësi të veçanta për të rinjtë, mundësia duhet shfrytëzuar

Z.H

Kovaçevski: Po rrisim në mënyrë strategjike prodhimin vendor të ushqimit

I.A

RMV në vendin e 5-të sipas rritjes së numrit të turistëve të huaj në vitin 2021

I.A

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More