Agjencia Zhurnal.mk.

Ja kujt ia dedikon Drenica fitoren ndaj Prishtinës

Për Drenicën kjo ishte fitorja e dytë, teksa kanë realizuar edhe një barazim, shkruan Gazeta Olle.

Golat për kuqezinjtë i shënuan Denisson (9’) dhe Baton Zabërgja (63’), derisa për Prishtinën golin e vetëm e realizoi Otto John (73’).

Skuadra nga Skenderaj këtë fitore ndaj kampionit të Kosovës ia dedikon të gjithë qytetit.

“Fitore e madhe sot Kjo fitore i dedikohet gjithë qytetit të Skenderajt!”, thuhet në njoftimin e klubit.

Drenica javë e ardhme udhëton për tu përballur me Ulpianën, në xhiron e katërt të Superligës.

/Gazeta Olle/ 

Related posts

Caktohen gjyqtarët e xhiros së 26-të në Ligën e Parë, luhen ndeshje direkte për mbijetesë

Redaksia

Mariçiq: Nuk ikim nga problemet me të drejtat e njeriut dhe sundimit të ligjit, përkundrazi duam t’i zgjidhim ato

Redaksia

Belovski: Të drejtat e punëtorëve janë parakusht për gazetari profesionale

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More