Agjencia Zhurnal.mk.

Izraeli bombardon Hamasin/ Goditen disa baza ushtarake të militantëve

Forcat izraelite kanë goditur këtë të diel disa baza të militantëve të Hamasit në Rripin e Gazës.

 

Në një deklaratë, ushtria sqaroi se avionët kanë bombarduar një ndërtesë të organizatës, si kundërpërgjigje pas hedhjes së balonave me flakë në jug të Izraelit.

Sulmet vijnë pas përplasjeve të ashpra mes protestuesve palestinezë dhe trupave izraelite përgjatë kufirit.

Tubimet kishin për qëllim të rrisnin presionin ndaj Izraelit për të hequr bllokadën në territorin palestinez.

Related posts

Nisin dëshmitë për dhunën e 6 janarit në Kongres

D V

SHBA konfirmon blerjen dhe dhurimin e 500 milionë vaksinave

Redaksia

Shefi i OBSH-së: Doza përforcuese për vendet e zhvilluara është një skandal

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More