Agjencia Zhurnal.mk.

Izet Mexhiti: Përplasjet e mia në BDI datojnë nga viti 2016 kur isha kundër koalicionimit me Nikolla Gruevskin

Shkup, 26 shkurt – Kryetari i Lëvizjes Demokratike Izet Mexhiti në emisionin Çim Peka Live në Syri TV, mes tjerash tha: “Perplasjet e mia në BDI datojnë nga viti 2016, kur kemi udhëhequr krahun që kemi qenë për të ndërprerë bashkëpunimin me Nikolla Gruevskin dhe të vazhdojmë me LSDM-në që rezultoi me integrim të vendit në NATO, por e keqja ishte se edhe përskaj kësaj, protagonistë në qeverinë me Zoran Zaev ishin personat që deri në momentin e fundit ishin për të vazhduar me Nikolla Gruevskin”.

Related posts

Veteranët e UÇK-së porosi Grubit: Nuk lejojmë shkeljen e flamurit kombëtar! (VIDEO)

Redaksia

Kovaçevski: Gabuam me disa parti shqiptare

Redaksia

Toshkovski garanton proces të rregullt zgjedhor

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky